site_title
panel_icon  panel_icon  panel_icon  panel_icon  panel_icon  panel_icon  panel_icon
STRONA GŁÓWNA separator REKRUTACJA separator warto wiedzieć
W roku szkolnym 2020/21 proponujemy kształcenie w technikum i branżowej szkole I oraz II stopnia. Kierunki kształcenia we wszystkich typach szkół są zbieżne, co daje możliwość zmiany typu szkoły (przeniesienie z technikum do branżowej szkoły) w razie niepowodzeń lub sytuacji losowych, bez konieczności powtarzania roku.

Zajęcia praktyczne odbywają się w pracowniach szkolnych oraz w zakładach pracy. W szkole funkcjonują odziały wielozawodowe. W tym przypadku uczeń zawiera z wybranym pracodawcą umowę o pracę i staje się młodocianym pracownikiem kształcąc się w wybranym przez siebie zawodzie rzemieślniczym.

Szkoła realizuje szereg programów unijnych i podejmuje działania własne w zakresie organizacji dodatkowych kursów kwalifikacyjnych i doskonalących. Uczniowie mają możliwość jeszcze w trakcie edukacji zdobywać dodatkowe uprawnienia, nabywać nowe umiejętności i doświadczenie zawodowe potrzebne na rynku pracy.

W tym roku zamierzamy otworzyć Branżową szkołę II stopnia. Naszą ofertę budujemy w taki sposób, aby absolwenci Branżowej szkoły I stopnia mogli kontynuować edukację w wybranym wcześniej zawodzie. Nauka w szkole trwa 2 lata i jest bezpłatna.

Zapraszamy absolwentów szkół podstawowych i uczniów klas trzecich zasadniczych szkół zawodowych do zapoznania się z naszą ofertą.

Zawody potrzebne na rynku pracy:
Technik: elektryk, mechanik, mechatronik, programista oraz elektryk, kierowca-mechanik, ślusarz to zawody szkolnictwa branżowego, na które prognozowane jest szczególne zapotrzebowanie na pracowników na krajowym rynku pracy, a które funkcjonują w Zespole Szkół Technicznych i Branżowych. Wśród preferowanych zawodów jest też technik spawalnictwa, do którego szkoła posiada doskonałą bazę, planowany do uruchomienia w przyszłości.
Z prognozy zapotrzebowania na pracowników na wojewódzkim rynku pracy wynika, że znalazły się tam wszystkie zawody, w których kształci szkoła, z wyjątkiem technika hotelarstwa umieszczonego w grupie zawodów o umiarkowanym zapotrzebowaniu.
Zawody potrzebne na rynku pracy - nowe obwieszczenie Ministra Edukacji Narodowej.
Posiadamy nowoczesne pracownie specjalistyczne:
komputerowe:
  • pracownia diagnostyki
  • pracownia sieciowych systemów operacyjnych
  • pracownia wspomagania projektowania
mechatroniczne:
  • pracownie urządzeń mechatronicznych
  • pracownia robotyki i układów manipulacyjnych
  • pracownia hydrauliki
elektryczno-elektroniczne:
  • pracownia układów i urządzeń elektronicznych
  • pracownia maszyn i napędów elektrycznych